czwartek, 5 listopada 2009

Ciało, co o nim wiemy?Wszyscy jesteśmy w ciele, posiadamy je całą dobę na jawie i we śnie. Teoretycznie widzimy je fizycznymi oczyma, odczuwamy, mamy bliski kontakt – tak myślimy. Ale czy to jest prawdą?
Co wiemy i rozumiemy o naszych ciałach? Zgoła nic.

Człowiek jest dynamicznym połączeniem : ciało – umysł – duch i ma do dyspozycji wolną wolę.

Tak więc człowiek nie jest tylko swoim ciałem jak myśli większość; nie jest też własnym umysłem i myślą jak myśli wielu z pośród nas; i nie jest jedynie swoim Duchem, jak twierdzi wielu „uduchowionych”.

Twoje ciało zawiera w sobie wszystko, co istnieje. Ma w sobie wodę wszystkich oceanów, ma w sobie ogień wszystkich gwiazd i słońc, ma w sobie powietrze, a zrodzone jest z ziemi.
Świat potrzebuje nowej wiedzy. Potrzebna jest wiedza, która pomogłaby nam lepiej poczuć i zrozumieć swoje ciało.
Ciało jest żywym organizmem, który nigdy cię nie skrzywdził. Uczyni wszystko, co mu każesz i zawsze jest ci posłuszne. Jest najwspanialszą tajemnicą całego istnienia. Pragnie być przez ciebie uszanowane, budzić twoje życzliwe zainteresowanie.
Jest ono żywym organizmem i uczyni wszystko co mu karzesz, nawet rzeczy niemożliwe... wspomnę tu choćby o chorobie czy jakimkolwiek braku, w Uniwersum jest to niemożliwe Jednak ciało zawsze jest ci posłuszne.
Ciało jest jak próg, jak drzwi wejściowe do twego wnętrza. Nauka, która uczy jak kochać swoje ciało, jak je szanować i poznawać jego tajemnice, doprowadzi cię do świadomości.
Ciało jest najwspanialszą tajemnicą całego istnienia – proch stał się boski.

Człowiek potrzebuje lepszego, zdrowszego ciała. Potrzebuje również istnieć w sposób bardziej czujny i świadomy, potrzebuje też wszelkich wygód i luksusów, których Źródło może dostarczyć. To wszystko jest możliwe, jeśli zdecydujesz się kochać swoje ciało.

Nauka jak kochać swoje ciało, jak je szanować, jak poznać jego prawdziwe potrzeby i jego tajemnice stanowi podstawę do rozwoju świadomości.

Trzeba żyć teraz, tutaj - swój raj tworzyć na Ziemi, nie odkładać na później lub na lepszą sposobność. Każda chwila jest właściwa aby poczuć się szczęśliwym i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Aby móc kochać, nie trzeba narzucać żadnej dyscypliny. Potrzebna jest odrobina uwagi, odrobina czujności i odrobina zrozumienia.

Marzysz o miłości i bliskości drugiego człowieka. Zastanów się jak chcesz kochać i być kochanym, kiedy nie potrafisz kochać własnego ciała takim, jakie jest? Jak chcesz zrozumieć i szanować drugą osobę, kiedy nie rozumiesz i nie szanujesz samego siebie? Spróbuj zaakceptować swoje ciało. Pokochaj swoje ciało, szanuj je i bądź mu wdzięcznym. 

Postaraj się zrozumieć mowę swojego ciała i współpracuj z nim w zaspokajaniu prawdziwych potrzeb. Zauważ, kiedy masz mu dostarczyć jedzenia czy energii, kiedy ruchu, a kiedy odpoczynku.

Każdy człowiek jest zindywidualizowaną istotą, nie ma dwóch takich samych ludzi. Ludzie różnią się i jeden człowiek potrzebuje dwóch godzin snu, inny ośmiu, a jeszcze inny dwunastu. Nie ma tu szczegółowych wytycznych - co służy dobrze jednemu, w skrajnym przypadku jest wręcz szkodliwe dla innego. Stąd potrzeba odczuwania swego ciała od wewnątrz.

Najważniejsze jest to, by zrozumieć, że ciało jest zawsze gotowe cię wysłuchać. Spróbuj z nim porozmawiać, nawiązać kontakt. Przecież jesteś w nim i używasz go.

Kiedy już zaczniesz komunikować się ze swoim ciałem, wszystko stanie się bardziej proste.
Ciała do niczego nie zmuszaj, możesz je przekonywać, ale nie walcz. Niech zasadą będzie odczuwanie przyjemności.

Ciało jest pięknym i doskonałym prezentem od Boga, jest świątynią, w której mieszkamy. Żyjemy w nim i naszym obowiązkiem jest o nie zadbać .Ciało jest twoim fundamentem. Kiedy zaczniesz je rozumieć, prawie wszystkie niedomagania znikną, a ty nauczysz czuć się dobrze we własnym ciele.

Tajemnica życia i funkcjonowania twego ciała, to korzenie. Zakorzeniony jesteś w swoim ciele, a ono wspiera ciebie i wszystko co robisz. We współczuciu, w gniewie, w miłości, w nienawiści - zawsze cię wspiera. Kiedy zaczniesz rozumieć kim jesteś - ciało także cię wesprze.

Istnienie może dać ci Raj na Ziemi, lecz ty ciągle chcesz go opóźnić tak, by nastąpił dopiero po śmierci. Nie trzeba być nędzarzem i ofiarą, aż do dnia kiedy śmierć ulży twojej nędzy. Swój raj mamy tworzyć na ziemi. Nie potrzeba innych specjalnych przygotowań aby poczuć się szczęśliwym. Trzeba żyć teraz , tutaj.

Krok po kroku zagłębiaj się w księgę swojego ciała a poznasz całą tajemnicę życia. W twoim ciele zawiera się ona w formie skondensowanej. Gdy powiększysz ją miliony razy okaże się, że jesteś światem, który cię otacza. Tak jak pojedynczy atom zawiera w sobie tajemnicę materii, tak ciało zawiera tajemnicę wszechświata.

Trzeba mądrze troszczyć się o swoje ciało. Nie wolno występować przeciwko niemu, przeklinać go.

Bóg wybrał dom twojego ciała by w nim zamieszkać. Przecież jesteś świątynią boga.

Ciało jest twoim pojazdem, pięknym mechanizmem i może zabrać cię zarówno do nieba, jak i do piekła. Wybór należy tylko do ciebie

Zapamiętaj, że ciało jest twoim przyjacielem, nie przeciwnikiem.

Życzę udanego i owocnego dialogu ze swoim ciałem i serdecznie pozdrawiam.

Hania sensaiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz