środa, 12 sierpnia 2009

Wyobraźnia


Tak się złożyło, że miałam ostatnio obfity w spotkania czas. To co mnie zaskoczyło, bardzo nagminne dyskusje na temat Boga. To bardzo ciekawe zjawisko, nie daje nic pożytecznego, chyba że wyprucie energetyczne i zerowa satysfakcja.
Opierając się o Hermetyzm twierdzę, że :
" świat jest mentalny "
Co to oznacza? Ni mniej ni więcej - Każda rzecz fizyczna, twór artystyczny czy sytuacja swój początek bierze z myśli.
I tu pojawia się znaczenie wyobraźni każdego człowieka. Jeszcze wielu ludzi nie jest świadomych tego, że cały proces twórczy tak na prawdę polega na wyobraźni i dopiero po tym etapie może nastąpić manifestacja w świecie fizycznym.
To czego nie zamanifestujemy z naszej wyobraźni pozostaje w formie energetycznej przy nas tak długo aż zdecydujemy czy te wzorce manifestujemy, czy usuwamy. Czasem trwa to nawet wiele wcieleń bo wszechświat jest nieskończenie cierpliwy.
I tak zapełniamy nasz osobisty świat zarówno tym, co nam służy jak i tym co nam szkodzi. Ty objawia się nasza wolna wola, zdolność dokonywania wyborów i mądrość jak to się robi świadomie, bo nieświadome tak, czy tak dokonujemy różnych przypadkowych wyborów.
Dyskusje o tym czym lub kim Bóg jest lub nie jest w swej istocie są pozbawionym sensu bełkotem.
Więcej pożytku wyniesiemy z doświadczania innego prawa : "Jak na górze tak i na dole, jak na dole tak i na górze" oraz "Przyczyny i skutku"
Z tych doświadczeń mamy o wiele więcej pożytku i satysfakcji, tworząc mentalnie i używając wyobraźni swój własny świat, tak piękny jak sami wybierzemy.
Warto być świadomym prawdy "Nie ma Boga bez Boga" i przestać dzielić zapałkę na czworo w dyskusjach z góry skazanych na niepowodzenie.
Prawdziwa pokora, to świadomość, że ponad i wokół nas istnieje siła sprawcza, energia, duch,... czy jak to chcesz nazwać, przekraczający nasze ludzkie pojmowanie
Kiedy nauczysz się korzystać z wyobraźni i zaczniesz tworzyć świadomie swój świat, stwierdzisz że ten prosty sposób twórczy daje efekty przez ludzi nieświadomych nazywany "cudem".
I tak to jest
Hania sansai

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz