środa, 14 kwietnia 2010

Przypadek chyba jednak nie istnieje


Kilka dni temu przy okazji szukania zagubionej instrukcji obsługi komputera .... znalazłam notatki, które wiele lat temu poczyniłam doświadczając wiedzy Huny.
Z sentymentem przypomniałam sobie jak przed wielu laty kupiłam książkę prof. Longa i jak zafascynowana zapoznawałam się z systemem lingwistycznym zawierającym w sobie ponadczasowe prawdy o Bogu i funkcjonowaniu świata przez niego stworzonego.

Ta wiedza, to proste zrozumienie tego, jak Polinezyjczycy mogą zachować radość we wszystkim co niesie do nich życie.... wręcz odwrotnie niż w naszej kulturze nastawionej najdelikatniej mówiąc na smutek.
Tak ... ta wiedza w moim doświadczeniu sprawdziła się i to co mi przeszkadzało – odeszło, a wraz z tym moje życie przestawiło się o 180 stopni.
Proszę państwa, Huna jest tak stara jak najstarsze prawdy znane człowiekowi ... i ... tak nowa, jak najnowsze osiągnięcia fizyki kwantowej.
Taaak ... możesz dodać hunę do tego wszystkiego co już wiesz ... i możesz dodać wszystko co wiesz do huny. Huna pomaga w genialnie prosty sposób odkryć do czego na prawdę zdolny jest człowiek.

Podstawową zasadą filozofii huny jest to, że sami tworzymy nasze doświadczenie rzeczywistości poprzez nasze przekonania, interpretacje, czyny, reakcje, myśli i uczucia.

W myśl tej filozofii raczej jesteśmy twórcami i współtwórcami naszej rzeczywistości pospołu z całym wszechświatem. W hunie chodzi o to by być i czynić świadomie.
Poglądem huny jest, że wszystkie systemy, kategorie i klasyfikacje są naszym wynalazkiem oraz, że istnieje możliwość przeklasyfikowania wszystkiego w całkiem odmienny sposób.
Nauki huny mówią, że poza systemem klasyfikacji jest istota ludzka, która dokonuje klasyfikacji oraz pewna podstawowa jedność.
Ta podstawowa jedności to coś, co nazywamy "Bogiem".
W hunie Bóg i Wszechświat - pojęty jako wszystko to, co jest, było i będzie – są jednym i tym samym.
W języku hawajskim słowo, które określa tę odwiecznie nieskończoną obecność, to Kumulipo . Można je tłumaczyć jako „źródło życia” czy też „wielką zagadkę”, ale najistotniejsze jest to, że każda z sylab tego imienia niesie w sobie znaczenie jedności. Wskazuje to na fakt, że unia z tą Tajemnicą jest pożądana i możliwa.
Nie jest przypadkiem, że sylaby słowa huna również oznaczają jedność.

Jest kilka zasad, wskazówek, jakimi kierują się praktycy huny. Są to :

1.Świat jest tym, czym myślisz, że jest. Ta zasada jest korzeniem całej huny. Oznacza ona, że tworzysz swoje doświadczenia przez własne myśli, słowa, czyny, oczekiwania, lęki, osądy, nawyki i schematy. Ta idea zawiera również ideę, że dzięki zmianie w swoim myśleniu możemy zmienić swój świat.

2.Nie ma żadnych ograniczeń. Tak na prawdę nie istnieją żadne granice pomiędzy tobą i twoim ciałem, tobą i innymi ludźmi, tobą a twoim Bogiem. Jakiekolwiek podziały są tylko terminami a używa się ich dla wygody. Innymi słowy, podział jest tylko użyteczną iluzja. Dodatkowym znaczeniem tej zasady jest to, że nie istnieją limity tworzenia. Możesz więc stworzyć w tej czy innej formie wszystko czego zapragniesz, a nawet więcej – i jeśli coś cię ogranicza, to wiedz, że to ty sam się ograniczasz.

3.Energia podąża za uwagą. Myśli, emocje i uczucia, którym się oddajesz – niezależnie czy przywiązujesz do nich uwagę, czy nie – tworzą plany, na podstawie których najbliższe podobne do twojej myśli czy uczucia zjawisko jest wprowadzone do twojego życia. Koncentrowanie swojej uwagi na czymkolwiek tworzy kanał, przez który może nastąpić przepływ energii biologicznej i kosmicznej.

4.Teraz jest chwila mocy. Nie jesteś bezwzględnie związany wydarzeniami z twojej przeszłości, ani też postrzeganiem przyszłości. Masz moc, aby w chwili obecnej zmienić ograniczające cię przekonania i świadomie zasadzić ziarna przyszłości zgodnie z twoją wolą. Zmieniając swoje myśli – zmieniasz doświadczenia; i nie istnieje żadna moc na zewnątrz ciebie zdolna powstrzymać twoje zamiary. Bóg istnieje wewnątrz ciebie. Jesteś wolny w stopniu w jakim zdajesz sobie sprawę i w jakim z tego korzystasz.

5.Miłość jest po to by przynosiła szczęście. Wszechświat w obu swoich aspektach bycia i stawania się istnieje dzięki miłości. Istoty ludzkie, czy zdają sobie z tego sprawę czy nie, istnieją z powodu miłości. Kiedy zaczynają uznawać Miłość są szczęśliwi ze względu na to, kim są, a stają się jeszcze bardziej szczęśliwi ze względu na to, kim się stają. W hunie miłość jest związana z tworzeniem poczucia szczęścia. Nie jest to jedynie efekt uboczny.

6.Cała moc pochodzi z wnętrza. Zrozum i uwierz, że nie ma mocy poza tobą. Moc Boga, czy Wszechświata działa na twoje życzenie, życie i poprzez ciebie. Żadna inna osoba nie ma na twoje życie takiego wpływu jak ty sam, chyba że zdecydujesz oddać całą swoją władzę w czyjeś ręce.

7.Efektywność jest miarą prawdy. W nieskończonym wszechświecie nie może istnieć prawda absolutna. Ta zasada jest pragmatyczna i uczy aby dążyć do celu w najskuteczniejszy sposób, nawet jeśli „fakty” próbują wejść w drogę efektywności. Każda organizacja lub system wiedzy z tego punktu widzenia może okazać się przydatna, a nie rzeczowa. A to dla tego, że jakakolwiek inna organizacja posiadająca taką samą wiedzę może być użyta do osiągnięcia innych celów. Mówiąc prościej, wszystkie systemy są arbitralne, więc używaj tego, który działa najlepiej.


Wszystkie techniki używane w hunie opierają się na zastosowaniu tych zasad. Kiedy już poznasz wszystkie zasady, będziesz w stanie zrozumieć prawdziwą naturę wszystkich technik i tworzyć swoje własne. Huna opiera się na zasadach a nie technikach. Kiedy jest potrzebne rozwiązanie, to po prostu wyszukujemy i używamy najprostszej techniki, która spełni cel. Właśnie dla tego jest ona tak użyteczna dla rozwoju duchowego.

Tak więc huna daje do twoich rąk i twego użytku narzędzia mające ci pomóc w twoim rozwoju. Używaj ich, wprowadzaj zawarte w niej idee do swojego życia i doświadczaj radości. Niech ci towarzyszą zwodniczo proste reguły :

błogosław chwilę obecną
ufaj sobie
oczekuj najlepszego

Wraz ze wzrostem zrozumienia mocy, która kryje się za tymi prostymi stwierdzeniami będziesz stawał się co raz bardziej zdolny do tworzenia swego własnego szczęścia i kierowania własnym przeznaczeniem.
Aloa

Poznaj swoją moc radości. Z mego serca do twego.
Hania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz